SGK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ HAKKIMIZDA

  SGK Kreş ve Gündüz Bakımevi 300 çocuk kapasitesine sahip olup, bakımevimizde 1 müdür, 3 çocuk gelişimcisi,1 diyetisyen, 1 psikolog, 2 hemşire, 22 grup öğretmeni , 1 servis sorumlusu , 7 V.H.K.İ., 1 aşçı, 1 garson, 12 sürekli işçi,7 güvenlik ve yeterli sayıda stajyer öğrenci görev yapmaktadır.

  Kreş ve Gündüz Bakımevimizde 2-3 yaş çocukları, 4-5 yaş çocukları,6 yaş çocukları yaşlarına uygun MEB rehberliğindeki eğitim programlarıyla ve uygun materyallerle donanımlı sınıflarımızda yetiştirilmektedirler.

  2-3 yaş gruplarında 15 ‘er çocuk,4-6 yaş gruplarında ise 20’şer çocuk bulunmaktadır. Toplam sınıf sayısı 18’dir her sınıfta 2 öğretmen görev yapmaktadır Her yaş grubunun sorumluluğu 1 çocuk gelişimcisinde olup, öğretmenler çocuk gelişimcilerin hazırlamış olduğu eğitim programını yine onların denetiminde uygulamaktadırlar. Ayrıca, her eğitim döneminde yeterli sayıda stajyer öğrenciye bakımevimizde eğitim verilmektedir.

  Kreş ve gündüz bakımevimizde 36 ayını tamamlayan çocuklarımıza her eğitim döneminde Müzik, Drama, İngilizce Jimnastik Resim-Seramik,Robotik Kodlama, Satranç dersleri kurum dışından öğretmenler tarafından verilmektedir.

  Çocuklarımıza sunulan yiyeceklerin tümü kreş ve gündüz bakımevi mutfağında ve kendi aşçımız tarafından diyetisyen denetiminde hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olarak hazırlanan yemekler bakımevi diyetisyeni tarafından kalorilerine ve besin gruplarına dikkat edilerek hazırlanmaktadır.

  Bahçemizde çocuklarımızın zevkle oynayabileceği bahçe oyuncakları, kum, havuzları ve yaz aylarında piknik alanı olarak kullanılmaya uygun 1.172 m2 yeşil alan bulunmaktadır.

  Çocukların mezuniyet törenleri ile milli günlerde gösterilerin yapıldığı 200 kişi kapasiteli gösteri salonu ile çeşitli spor aletlerinin ve tırmanma barlarının bulunduğu spor salonumuz mevcuttur.

SGK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ EĞİTİM AMACIMIZ

Okul öncesi eğitimin temel amacı çocukta var olan potansiyelin desteklenerek çocuğu bulunduğu gelişim düzeyinden daha yukarı taşımayı sağlarken seçilen hedef ve hedef davranışları kazanması ve kazandığı bu davranışları içselleştirebilmesine de olanak tanımaktır. Çocuğun en hızlı gelişme gösterdiği dönem okul öncesi dönemdir. Okul öncesi dönemdeki kazanımları çocuğun gelişiminde belirleyici olur, sahip olduğu potansiyeli tam olarak kullanmasını sağlar.

SGK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ SAĞLIK

Okulumuz bünyesindeki sağlık birimimizde sürekli hemşiremiz bulunmaktadır. Hemşirelerimiz tarafından çocuklarımızın ilk yardım tedavileri uygulanmakta ve boy-kilo ölçümleri takip edilmektedir.

SGK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ GÜVENLİK

Çocuk Bakımevimiz kamera sistemi ile izlenmekte ve 24 saat güvenlik personeli tarafından kontrol edilmektedir.

SGK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ USUL VE ESASLAR
SGK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ GRUPLAR
SGK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM YEMEK LİSTESİ
SGK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM KALİTE DOKÜMANLARIMIZ
SGK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ İLETİŞİM

Adres : Cevizlidere Cad.No:14 Balgat/ANKARA

E-posta : sgkkres@sgk.gov.tr

Telefon : (0 312) 472 95 41 – 42 - 43 - 44

Fax : (0 312) 472 95 47